BŪSTO
PAIEŠKA
BŪSTO PAIEŠKA
EIKA
VR
EIKA VR

Siūlome išbandyti naujos kartos technologiją ir per virtualią realybę pažvelgti į savo būsimus namus projekte „Namų pynės“. Patalpų ir baldų parametrai yra identiški tikram vaizdui, todėl sukuriamas įspūdis, lyg žvalgytumėtės po savo būsimą butą. VR Jus nukels į patogaus išplanavimo butą su erdviu balkonu ir kvies patirti, ką reiškia gyventi jaukiuose ir ekonomiškuose namuose.

APŽIŪRĖTI
žiūrėti
video
kiti
projektai

Linai „Namų pynės“ Žirmūnuose – tobula vieta gyventi
2019-08-09

Ar patinka gyventi Vilniuje? Kas labiausiai patinka, kas, galbūt, nepatinka?

Aš esu panevėžietė, studijavau Kaune. O paskui atvažiavau į Vilnių, kadangi mano vyras čia dirbo, studijavo, be to, gavau darbo pasiūlymą dėstyti anglų kalbą Vilniaus universitete. Man visuomet patiko Vilniaus kraštovaizdis, architektūra, Senamiestis. Pagalvojau, kad persikelti į Vilnių – gera mintis.

Kaip ir kodėl pasirinkote gyventi „Namų pynėse“?

Kai atsikrausčiau į Vilnių gyvenome nedideliame 33 kvadratinių metrų bute, netoli Kalvarijų turgaus. Dviese vietos tikrai užtekdavo, dar ir svečių pasikviesdavome. Tačiau kai gimė sūnus Nojus vietos ėmė stigti, kadangi atsirado daugiau daiktų, mažam vaikui prireikė erdvės lakstyti po namus. Tuomet ėjome pasivaikščiodami pro „Namų pynes“ ir vyras paklausė: „O ką manai, jei mes čia apsigyventume?“ Tuomet apžiūrėjome keletą butų ir iškart nusprendėme būtent ten ir įsigyti naujus namus.

Nieko daugiau ir neieškojote?

Mums labiausiai rūpėjo rajonas. Yra žmonių, kurie labai nori gyventi, pavyzdžiui, Naujamiestyje ar Senamiestyje. Kadangi prieš tai gyvenome Šnipiškėse, norėjome ten ir likti, arba Žirmūnų pradžioje. Man svarbiausia buvo, kad turgus būtų netoli, smagu vasaros pradžioje braškių nueiti nusipirkti... Taip pat svarbu, kad parduotuvė būtų arti, čia yra Maxima ir Lidl, darželis, mokykla. Tad „Namų pynių“ vieta mums puikiai tiko. Dar patinka, kad priešais langus nestovi kitas namas, tolumoje matosi miškai. Vieta labai rami, nesigirdi nei automobilių, nei kitų pašalinių garsų.

Kaip pavyko jūsų persikraustymas, ar tai buvo didelis įvykis, ar praėjo net nepastebimai?

Kai persikraustėme, supratome, kad turime labai daug daiktų. Daiktai buvo visur: koridoriuje, svetainėje, miegamuosiuose. Tikrąja to žodžio prasme nebuvo, kur pastatyti koją. Tada nusprendėm, kad dalies daiktų galime atsisakyti, tarkim Nojaus išaugtų drabužių, juos galime padovanoti, atiduoti. Tuomet labai palengvėjo, išmokome pamoką, kad nereikia kaupti.

Kaip keliaujate po miestą? Ar patogu?

Sakoma, kad kur gyveni, ten pripranti, tuomet ir judėti patogu. Taip, matyt, ir mums: mieste patogu keliauti į visas puses. Aš dažniausiai judu pėsčiomis, vaiką vežu vežimėlyje. Labai patogu pasiekti Antakalnį, Šnipiškes. Gedimino prospektas irgi labai greitai pasiekiamas per Žaliąjį tiltą. Taip pat labai patogu palei upę judėti su vežimu. Su vežimu kartais net bėgioju. Be to arti Tuskulėnų gimnazija, net Vilniaus licėjus. Darželių irgi yra, tiek privačių, tiek valstybinių, ir „Pipiras“, ir „Saulutė“, ir „Žvangutis“, yra ir baseinas. Taigi man atrodo, kad šita vieta yra tobula gyvenimui, aš net neįsivaizduoju, kad kažkur kitur norėčiau gyventi. Mes su vyru negalime atsidžiaugti, nuoširdžiai sakau. Iš kitų rajonų taip lengvai pėstute visko nepasieksi.

Namai. Ką šis žodis reiškia jums?

Man namai asocijuojasi su jaukumu. Tai tokia vieta, kur tu pareini po darbų, užsikaiti kavą, ramiai atsipalaiduoji. Erdvė, kur jautiesi saugus, laisvas ir pakylėtas, įkvėptas darbams. Erdvė, kur tavęs kažkas laukia.

Papasakokite apie savo profesinę veiklą. Kaip ji susijusi su namais?

Man namai yra ir erdvė, kur aš mėgstu dirbti. Kadangi universitete dėstau anglų kalbą, esu filologė, mėgstu skaityti knygas, tačiau ne bibliotekoje, o namuose. Čia viskas šalia, gali patogiai įsitaisyti, išsivirti kavos. Gal kitiems dirbti namuose sunku, nes daug pagundų, tačiau man tai puiki vieta. Taip pat namie privačiai mokau anglų kalbos. Taigi man svarbu, kad būtų daugiau erdvės, kad ji būtų funkcionali ir lengvai pritaikoma tiek darbui, tiek poilsiui. Įsigijome apvalų valgomojo stalą, tad jau įsivaizduoju, kad prie jo bus puiku dirbti su studentais, diskutuoti.

Ar čia – namai visam gyvenimui, ar turite kitų planų ateičiai?

Pirkome butą su tikslu pagerinti savo gyvenimo kokybę, turėti daugiau erdvės. Tad mums namai labai svarbūs ir tikslas buvo įsikurti ilgam, tai ne tarpinė stotelė.

Koks yra jūsų poilsis, ar jis susijęs su namais, ar kaip tik – su gamta, kita išorine vieta?

Pastaraisiais metais mūsų poilsis daugiausiai būna namuose. Taip yra dėl to, kad aš prieš du metus rašiau ir apgyniau disertaciją, o dabar vyras rašo disertaciją, todėl neturime daug laisvo laiko, dažniausiai ilsimės namuose. Net ir po darbų, vyras vėl sėda prie kompiuterio, rašo, atlieka tyrimus, analizuoja. Be to čia kol kas gyvename dar neilgai, ir namai nauji, nenusibodę, čia smagu būti.

Kas jums svarbu interjere, kaip kūrėte savo namų interjerą? Kas jį įkvėpė?

Kai pirkome pirmus namus, jie jau buvo įrengti, todėl šiuos namus norėjome įsirengti patys, net nesamdėme interjero dizainerio. Tiek aš, tiek vyras apgalvojome visus klausimus, kokia spalva dažysime sienas, kokius kabinsime šviestuvus, vonią suprojektavo pats vyras, ir labai gerai pavyko. Atsimenu, iki išnaktų braižė, galvojo. Reikia suprasti, kad šis procesas užima daug laiko. Ir dvejonių daug atsiranda, pavyzdžiui, ilgai galvojome, ar sienas dažyti baltai, ar pasirinkti kokį nors kitą šviesų atspalvį. Mūsų namai labai šviesūs, skandinaviško stiliaus. Apskritai man interjero kūrimo procesas patiko, buvo smagu.

Yra, ką darytumėt kitaip?

Mes į naujų namų kūrimą įdėjome daug darbo, kruopščiai viską apgalvojome. Todėl šiuo metu galvoju, kad nieko nedaryčiau kitaip, mes esame tikrai patenkinti tuo, kaip įsikūrėme.

 

Neradote svajonių būsto?
Ieškokite kituose projektuose!


peržiūrėti

peržiūrėti
peržiūrėti

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: filemtime(): stat failed for web/application/cache/eika1

Filename: models/mdl_eika.php

Line Number: 176

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: unlink(web/application/cache/eika1): No such file or directory

Filename: models/mdl_eika.php

Line Number: 181

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:14090086:SSL routines:SSL3_GET_SERVER_CERTIFICATE:certificate verify failed

Filename: models/mdl_eika.php

Line Number: 28

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: file_get_contents(): Failed to enable crypto

Filename: models/mdl_eika.php

Line Number: 28

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: file_get_contents(http://rezervacija.eika.lt/xml_gaumina.php?kvart_id=69&namo_id=90&turto_id=0&ignore_noshow=1): failed to open stream: operation failed

Filename: models/mdl_eika.php

Line Number: 28


Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'String could not be parsed as XML' in /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/models/mdl_eika.php:29 Stack trace: #0 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/models/mdl_eika.php(29): SimpleXMLElement->__construct('') #1 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/models/mdl_eika.php(82): mdl_eika->get_content(1) #2 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/models/mdl_eika.php(199): mdl_eika->get_houses() #3 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/views/_blocks/vw_footer.php(71): mdl_eika->popup() #4 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/system/core/Loader.php(683): include('/home/naynes/do...') #5 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/system/core/Loader.php(308): CI_Loader->_ci_load(Array) #6 /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/views/vw_init.php(199): CI_Loader->view('_blocks/vw_foot...') #7 /home/naynes/domains/namupynes. in /home/naynes/domains/namupynes.lt/public_html/web/application/models/mdl_eika.php on line 29