Garažo vartų tipai

Nors atrodo, kad daugiausia dėmesio sulaukia priekinės įėjimo durys iš tikrųjų garažo vartai yra tas dalykas, kuris daugiausia gali padėti arba pakenkti namo išvaizdai.

Jei jūsų namo yra priekyje įrengtas garažas, plačios jūsų garažo vartų erdvės yra pirmas dalykas, į kurį žmonės atkreipia dėmesį įeidami į jūsų kiemą.

Galima rinktis iš daugybės garažo vartų tipų – šeši labiausiai paplitę yra segmentiniai, susukami, stumdomi į šoną, šoniniai šarnyriniai, pakeliami stogeliai ir pakeliami ištraukiami. Taip pat turite nuspręsti dėl durų medžiagos, apdailos, spalvos, izoliacijos ir pan. – kaip teisingai išsirinkti rekomenduotume paskaityti kitą mūsų straipsnį.

Šiame straipsnyje apžvelgsime skirtumus tarp skirtingų garažo vartų tipų.

Sekcijiniai garažo vartai

Sekcijiniai garažo vartai sudaryti iš plokščių sekcijų, sujungtų vyriais. Kai durys atsidaro ir užsidaro, kiekvienos plokštės krašte esantys ratukaii sukasi vertikalioje vėžėje kiekvienoje durų angos pusėje.

Vyriai tarp kiekvienos skydo dalies lenkia išlenktą takelio dalį. Ši funkcija leidžia durims stovėti lygiagrečiai luboms, kai jos yra visiškai atidarytos, arba vienoje linijoje su sienomis, kai visiškai uždarytos.

Pora aukšto įtempimo spyruoklių virš angos yra pritvirtinta prie laidų, kurie valdo duris ir neleidžia joms nuslinkti, kai jos būna tik dalinai atidarytos.

Šios durys paprastai yra gaminamos iš plieno, nereikalauja priežiūros, gali turėti langus, skirtingas tekstūras ir spalvas, būti su izoliacija ir pan.

Susukami – pakeliami garažo vartai

Tikriausiai jas rasite daugiau komercinėse, o ne gyvenamosiose patalpose, tačiau susukamos durys yra paprasto dizaino, skirto vietoms, kuriose lubų erdvė yra ribota. Šio stiliaus vartai gaminami iš 2–3 colių plieninių lentjuosčių, kurios sukasi aplink būgną virš durų angos.

Susukami vartai gaminami taip, kad atlaikytų dažną naudojimą, o didelio našumo įrenginius galima statyti be spyruoklių arba uždaryti, kad būtų išvengta rūdžių, korozijos ir užšalimo. Paprastai susukami garažo vartai brangesni nei sekcijiniai.

Nustumiami garažo vartai

Nustumiami garažo vartai veikia taip, kaip ir galite suprasti iš pavadinimo – atsidarydami jie lenkiasi ir nusistumia į vieną garažo pusę. Tai buvo vieni iš pirmųjų vartų ir iš pradžių buvo naudojami garažams su mažai vietos.

Jie važiuoja žemesniais vežimėliais, kurie yra pakankamai lankstūs, kad galėtų dirbti su nedideliais grindų ar lubų nuolydžiais. Stumdomiems į šoną vartams nereikia balansuojančių spyruoklių, jie turi įmontuotą ištraukiamą variklį, kad veiktų automatizuotai, nereikia prie lubų tvirtinamos pavaros.

Atveriami garažo vartai

Tradicinio dizaino šoniniai vyriai varstomi garažo vartai atsidaro ir užsidaro iš šarnyrinio rėmo abiejose angos pusėse. Jie primena dideles tvarto duris ir paprastai yra pagaminti iš medžio ar plieno.

Pastaruoju metu šių klasikinių durų paklausa išaugo, ypač garažuose, kur dėl aukštingumo neįmanoma padaryti pakeliamų vartų. su kliūtimis arba ribotu aukštingumu. Tokie vartai paprastai būna brangesni nei pakeliami.

Pakeliami vientisi garažo vartai

Kaip ir atveriami į šonus, taip ir pakeliami garažo vartai neturi sekcijų – jie pagaminti iš vientiso gabalo, turi pasukamų vyrių mechanizmą, todėl juos galima pakreipti į garažą. Pakelti tokie vartai, eina lygiagrečiai luboms, o kylant eina pri namo priekį.

Pakeliami ir ištraukiami garažo vartai

Panašiai kaip pakeliami vientisi, taip ir pakeliami ištraukiami garažo vartai pakeliami aukštyn ir patenka į garažą. Jie pakabinami nepriklausomai nuo rėmo, todėl neišsikiša pro namo priekį.

Ši konfigūracija reikalauja daugiau vietos nei pakeliami-vientisi garažo vartai. Nors kai kurie namų savininkai pasirenka šį tipą, juos sunkiau valdyti nei kitų stilių ir paprastai jie yra brangesni.

Reikia vartų?

Jei ieškote garažo vartų, kreipkitės ir mes pateiksime jums pasiūlymą.